Skip to main content

V letní sezóně láká Boží Dar především svou okouzlující horskou přírodou, ideální pro pěší i cykloturistiku. Počet značených cyklistických tras i turistických stezek neustále roste, rádi vám také s výběrem výletu poradíme.

Letecký pohled na Boží darZa vidění určitě stojí Božídarské rašeliniště, nedaleké městečko Horní Blatná a slavné Vlčí jámy nebo Blatenský příkop. Známý Jáchymov je od Božího Daru vzdálený jen 8 km a vedle zajímavé naučné stezky Jáchymovské peklo nebo historií nabitého muzea tu najdete také lanovku, která vás vyveze na Klínovec. Navštěvujete-li rádi rozhledny, vydejte se např. na Tisovský vrch nebo Plešivec. Nezapomeňte na sběr hub a lesních plodů ( borůvky, maliny, jahody).

 Božídarské rašeliniště, nedaleké městečko Horní Blatná

Nordic Walking
Krušné hory jsou oblíbenou lokalitou „nordic walkerů“. Není se čemu divit. Přímo na Božím Daru sídlí Nordic walking centrum a pravidelně se tu pořádá česko-německá akce s názvem Nordic walking bez hranic. Navíc ideální terén pro výlety s holemi si tu najde opravdu každý.

Přímo na Božím Daru sídlí Nordic walking centrum

Víceúčelové hřiště na Božím Daru
Hřiště je rozděleno na dvě části, z nichž na jedné je tenisový kurt a na druhé hřiště pro házenou, malý fotbal, volejbal, košíkovou a další míčové hry, vše na povrchu z umělé trávy. Větší hřiště je pro zimní období připraveno též k vytvoření ledové plochy a z toho důvodu je osazeno i mantinely. Pro potřeby návštěvníků hřiště budou sloužit také menší šatny včetně sociálního zázemí. Nabídka možnosti provozování mnoha míčových sportů bude určitě hojně využívána místními obyvateli i návštěvníky města. Víceúčelové hřiště se nachází za pensionem Engadin. Areál je přístupný od 15. 4. 2016 každý den od 8.00 do 20.00 hod. O víkendech je možné hřiště využít až do 22.00 hod, vždy v závislosti na počasí. Hřiště je možné dopředu zarezervovat u správce pana Duška, tel. 774 701 505. Ceny vstupného se řídí dle aktuálního ceníku. Vstupné se platí přímo u správce areálu pana Duška.

Letní bobová dráha v Kurort Oberwiesenthal
Asi 6 km od Božího daru mohou turisté využít nabídku moderního sportovního centra v Oberwiesenthalu: 4 tenisové kurty na odpruženém povrchu, bowling, kuželky, posilovna, aerobic, bazén, letní bobová dráha

Letní bobová dráha


Letní bobová dráha v Kurort Oberwiesenthal

Dětský svět a horské káry Novako
Naleznete zde celou řadu atrakcí, které slouží ke sportování a různým pohybovým aktivitám. Mimo horské koloběžky a káry zde naleznete trampolíny, skákací hrad, prolézačky, skluzavky, lanové centrum, dětské hřiště, míčové hry a mnoho dalšího včetně občerstvení.

Dětský svět a horské káry Novako

Kryté bazény a wellness