Německá strana Krušných hor

By | Aktivity, Okolí a region | No Comments

Nezapomeňte navštívit i německou stranu Krušných hor. Boží dar leží téměř na státní hranici (dnes již spíše pomyslné), a zde je pro návštěvníky připravena pestrá nabídka služeb, pamětihodností, přírodních krás, letních a zimních aktivit. Navštivte Oberwiesenthal, Fichtelberg, Annaberg, či další horská střediska.

Tipy:

Zimní aktivity na Božím daru

Zimní aktivity na Božím daru

By | Aktivity, Okolí a region | No Comments

Milovníci zimních lyžařských sportů mohou využít lyžařský areál Neklid nebo oblíbený skiareál Klínovec s širokým výběrem sjezdovek různých obtížností, pro děti i zkušené lyžaře. Na své si přijdou i vášniví snowboardisté, pro které je tu připraven moderně vybavený snowpark. Přímo v Božím Daru najdete menší ski areál Novako, vhodný zejména pro začátečníky. Upravované běžecké trasy v okolí Božího Daru potěší příznivce bílé stopy, mezi nejoblíbenější patří 80 km dlouhá Krušnohorská magistrála. Rozlehlé zasněžené pláně nabízí spoustu příležitostí i pro méně známé sporty, jako je chůze na sněžnicích nebo snowkiting či snowtubing. Na sousedním německém Fichtelbergu naleznete vždy perfektně upravené běžecké trasy a v Oberwiesenthalu skiareál s velkou kabinkovou lanovkou.

 
Skiareály

Kryté bazény a wellness

Boží dar

Boží Dar

By | Okolí a region | No Comments

Boží Dar, ležící v nadmořské výšce 1028 m, je jedním z nejvýznamnějších středisek zimních sportů v České republice. Boží Dar je ale i významným krušnohorským centrem celoroční turistiky a dalších aktivit.  Město Boží Dar leží na hranici se SRN. Do Německa se lze za okamžik dostat přes hraniční přechod a turistické přechody. Návštěvníkům Božího Daru doporučujeme také navštívit několik sousedních německých obcí. Kurort Oberwiesenthal a Breitenbrunn a další jsou významná sportovní a kulturní střediska.

Více na www.bozidar.cz

 

Krušné hory

Krušné hory

By | Aktivity, Okolí a region | No Comments

V minulosti neprávem opomíjené a těžce zkoušené Krušné hory si konečně získávají své zasloužené místo mezi ostatními horskými masivy. Svým návštěvníkům totiž mají rozhodně co nabídnout a oproti dalším českým a moravským obrům mají jednu velkou výhodu – potkáte tu nesrovnatelně méně turistů. V zimě i v létě si tak můžete užívat sportu plnými doušky.

Už dávno neplatí, že by krušnohorské lesy byly více znečištěné a poničené než v ostatních oblastech. Právě naopak. Zdejší příroda vás okouzlí neuvěřitelně živými barvami, které se neustále mění spolu s ročním obdobím. Dlouhé roky osidlování navíc zanechaly v místní krajině své nesmazatelné stopy, které se můžou stát lákavými cíli vašich výletů.

Zvlněná krajina Krušných hor, rozprostírajících se na severozápadě naší republiky, láká návštěvníky od jara až do zimy. A má to své důvody. Zdejší vrcholy jsou dost vysoké na to, abyste si užili pořádné lyžařské sjezdy, zároveň si ale zachovávají pověst přístupných cílů, kam se můžete vydat i pěšky nebo na kole. Ve srovnání s Krkonošemi nebo Šumavou tu ještě stále potkáte daleko méně turistů, což vám umožní nerušeně nasávat jedinečnou atmosféru Krušnohoří spojující divokou krásu přírody a hornickou historii.

Karlovarský region

Karlovarský region

By | Aktivity, Okolí a region | No Comments

Boží Dar v Krušných horách je vzdálen jen něco přes 20 km od Karlových Varů – světoznámých západočeských lázní. Věhlasný lázeňský trojúhelník zahrnuje také Mariánské Lázně ( 60km) a Františkovy Lázně (70km).  Mezi Františkovými Lázněmi a Chebem naleznete Resort STEIN, mateřský hotelový resort Apartmánů Stein. Určitě si udělejte čas a navštivte náš resort, kde si můžete dopředu objednat výuku a projížďku na koni (máme ekofarmu se 70 zvířaty a jízdárnou), wellness služby, či se občerstvit v naší restauraci a Cowboy´s Baru.

Informace o Karlovarském kraji

 

Letní aktivity na Božím daru a okolí

Letní aktivity na Božím daru

By | Aktivity, Okolí a region | No Comments

V letní sezóně láká Boží Dar především svou okouzlující horskou přírodou, ideální pro pěší i cykloturistiku. Počet značených cyklistických tras i turistických stezek neustále roste, rádi vám také s výběrem výletu poradíme.

Letecký pohled na Boží darZa vidění určitě stojí Božídarské rašeliniště, nedaleké městečko Horní Blatná a slavné Vlčí jámy nebo Blatenský příkop. Známý Jáchymov je od Božího Daru vzdálený jen 8 km a vedle zajímavé naučné stezky Jáchymovské peklo nebo historií nabitého muzea tu najdete také lanovku, která vás vyveze na Klínovec. Navštěvujete-li rádi rozhledny, vydejte se např. na Tisovský vrch nebo Plešivec. Nezapomeňte na sběr hub a lesních plodů ( borůvky, maliny, jahody).

 Božídarské rašeliniště, nedaleké městečko Horní Blatná

Nordic Walking
Krušné hory jsou oblíbenou lokalitou „nordic walkerů“. Není se čemu divit. Přímo na Božím Daru sídlí Nordic walking centrum a pravidelně se tu pořádá česko-německá akce s názvem Nordic walking bez hranic. Navíc ideální terén pro výlety s holemi si tu najde opravdu každý.

Přímo na Božím Daru sídlí Nordic walking centrum

Víceúčelové hřiště na Božím Daru
Hřiště je rozděleno na dvě části, z nichž na jedné je tenisový kurt a na druhé hřiště pro házenou, malý fotbal, volejbal, košíkovou a další míčové hry, vše na povrchu z umělé trávy. Větší hřiště je pro zimní období připraveno též k vytvoření ledové plochy a z toho důvodu je osazeno i mantinely. Pro potřeby návštěvníků hřiště budou sloužit také menší šatny včetně sociálního zázemí. Nabídka možnosti provozování mnoha míčových sportů bude určitě hojně využívána místními obyvateli i návštěvníky města. Víceúčelové hřiště se nachází za pensionem Engadin. Areál je přístupný od 15. 4. 2016 každý den od 8.00 do 20.00 hod. O víkendech je možné hřiště využít až do 22.00 hod, vždy v závislosti na počasí. Hřiště je možné dopředu zarezervovat u správce pana Duška, tel. 774 701 505. Ceny vstupného se řídí dle aktuálního ceníku. Vstupné se platí přímo u správce areálu pana Duška.

Letní bobová dráha v Kurort Oberwiesenthal
Asi 6 km od Božího daru mohou turisté využít nabídku moderního sportovního centra v Oberwiesenthalu: 4 tenisové kurty na odpruženém povrchu, bowling, kuželky, posilovna, aerobic, bazén, letní bobová dráha

Letní bobová dráha


Letní bobová dráha v Kurort Oberwiesenthal

Dětský svět a horské káry Novako
Naleznete zde celou řadu atrakcí, které slouží ke sportování a různým pohybovým aktivitám. Mimo horské koloběžky a káry zde naleznete trampolíny, skákací hrad, prolézačky, skluzavky, lanové centrum, dětské hřiště, míčové hry a mnoho dalšího včetně občerstvení.

Dětský svět a horské káry Novako

Kryté bazény a wellness