Skip to main content

V minulosti neprávem opomíjené a těžce zkoušené Krušné hory si konečně získávají své zasloužené místo mezi ostatními horskými masivy. Svým návštěvníkům totiž mají rozhodně co nabídnout a oproti dalším českým a moravským obrům mají jednu velkou výhodu – potkáte tu nesrovnatelně méně turistů. V zimě i v létě si tak můžete užívat sportu plnými doušky.

Už dávno neplatí, že by krušnohorské lesy byly více znečištěné a poničené než v ostatních oblastech. Právě naopak. Zdejší příroda vás okouzlí neuvěřitelně živými barvami, které se neustále mění spolu s ročním obdobím. Dlouhé roky osidlování navíc zanechaly v místní krajině své nesmazatelné stopy, které se můžou stát lákavými cíli vašich výletů.

Zvlněná krajina Krušných hor, rozprostírajících se na severozápadě naší republiky, láká návštěvníky od jara až do zimy. A má to své důvody. Zdejší vrcholy jsou dost vysoké na to, abyste si užili pořádné lyžařské sjezdy, zároveň si ale zachovávají pověst přístupných cílů, kam se můžete vydat i pěšky nebo na kole. Ve srovnání s Krkonošemi nebo Šumavou tu ještě stále potkáte daleko méně turistů, což vám umožní nerušeně nasávat jedinečnou atmosféru Krušnohoří spojující divokou krásu přírody a hornickou historii.